poniedziałek, 29 października 2012

Miasteczko i 40 obiektywów, czyli wyjątkowo wredne tematy Witolda Krassowskiego


Wylosuj temat, poszperaj w głowie i znajdź skojarzenie, a potem wyjdź "w miasto" i po prostu złap w kadrze odpowiednią chwilę - takie mniej więcej zadanie stanęło przed uczestnikami V Wielkiego Radzyńskiego Fotografowania. Tematów tymczasem było sześć i, zdaniem uznanego fotografa, Witolda Krassowskiego, były one wredne.
"Ślad", "na krawędzi", "spotkanie", "przejście", "sąsiedzi", "nieróbstwo". Czy poradzilibyście sobie z nimi? Bo efekty pracy uczestników imprezy zrobiły wrażenie ...
Witold Krassowski (stoi w głębi) wita uczestników V WRF


Gościem, ekspertem, a trochę nawet gwiazdą tegorocznego WRF był Witold Krassowski, juror i laureat konkursu World Press Photo i wielokrotny laureat konkursu Polskiej Fotografii Prasowej. Kto inny mógłby swoimi zdjęciami w tak doskonały sposób wpisać się w temat "obywateli w miasteczkach"? Mistrzowskie czarno - białe opowieści o ludziach i przestrzeni, które Witold Krassowski zachował dla nas na wieczór, były smakowitą wisienką na torcie.
Spójrzcie sami, to tylko próbka Oka Mistrza: http://witoldkrassowski.com/page1/page1.html 

V Wielkie Radzyńskie Fotografowanie zorganizował i przeprowadził w sobotę 20.10.2012 r. Radzyński Klub Fotograficzny Klatka przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu, Radzyńskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych i Stowarzyszeniem Poleskim we Włodawie. 
Impreza odbyła się w ramach projektu "Obywatele w miasteczkach" dzięki wsparciu finansowemu Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i darczyńców - Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej i Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz