środa, 26 września 2012

"Obywatele w miasteczkach" - spotkania w Radzyniu i Janowie Podlaskim


We wrześniu "Obywatele w miasteczkach" spotykają się na warsztatach dla lokalnych liderów w Janowie i Radzyniu Podlaskim. Planowane są trzy spotkania - dwa są już za nami.

Marcin Skrzypek z Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" i Forum Kultury Przestrzeni w Lublinie poprowadził spotkanie w sobotę 1.09. w Radzyniu. Próbowaliśmy swoich sił w projektowaniu i "przestrzennym dialogu" (zdjęcia poniżej). Marcin powiedział nam również jak czytać obraz miasta i jak szukać w nim mocnych stron. 

Tydzień później, 8.09 w Janowie Podlaskim spotkaliśmy się z Janem Kamińskim z lubelskiego Forum Kultury Przestrzeni. Była to świetna okazja do poznania doświadczeń lubelskich organizacji, zwłaszcza FKP i Rady Kultury Przestrzeni przy Prezydencie Lublina w działaniach na rzecz wspólnej przestrzeni w mieście. Podczas warsztatów zbadaliśmy przestrzeń Janowa pod kątem mocnych i słabych stron. Udało nam się odkryć kilka niewidocznych na pierwszy rzut oka atutów. Gościnnie przyjęła nas stara plebania przy ulicy Staroklasztornej i dziewczyny ze Stowarzyszenia Turystyczno - Kulturalnego. Nie zabrakło "mocnego uderzenia" i okazji do refleksji - skłoniła nas do niej przede wszystkim wizyta przy Grocie Naruszewicza i odwiedziny galerii pana Macieja Falkiewicza.

Kolejne warsztaty już 29 września, o godz. 9.00 w Radzyniu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz